14-latka z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymana za posiadanie narkotyków

14-latka z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymana za posiadanie narkotyków

Ostatni piątek okazał się pełen niespodzianek dla policjantów z wydziału kryminalnego komendy w Tomaszowie Lubelskim. Tym razem padło na młodą 14-letnią dziewczynę mieszkankę tego miasta, która stała się ich celem. Dziewczyna została zatrzymana za posiadanie substancji odurzających, w tym marihuany i tabletek ekstazy, które ukrywała w swoim plecaku. Po przeprowadzeniu interwencji, nieletnia została oddana pod opiekę rodziny. Sprawa ma teraz trafić pod nadzór sądu rodzinny i nieletnich.

Wszystko rozpoczęło się, gdy funkcjonariusze działający w ramach zwalczania narkotykowego procederu zdobyli informacje, wedle których 14-letnia dziewczyna z gminy Tomaszów Lubelski mogła posiadać przy sobie substancje odurzające. Podejrzenia policjantów okazały się zasadne. Dziewczyna rzeczywiście posiadała przy sobie narkotyki – marychę i ekstazę, z których możliwe byłoby wyprodukowanie prawie 140 dilerskich porcji. Dziewczyna przechowywała je swobodnie w plecaku i na żądanie funkcjonariuszy oddała je bez oporu, niemniej jednak nie była w stanie wyjaśnić skąd je posiada.

Zatrzymanie nastąpiło bez większych problemów, a 14-latka została przewieziona do komendy policji. Po przeprowadzonych czynnościach i ustaleniach dziewczyna została oddana pod opiekę swojej rodziny.