31-letnia kobieta pod wpływem alkoholu powoduje śmiertelny wypadek

31-letnia kobieta pod wpływem alkoholu powoduje śmiertelny wypadek

Wstępne dochodzenie wskazuje, że 31-letnia kobieta za kierownicą Jeepa spowodowała kolizję z motocyklem Honda, gdy wykonywała nieprawidłowy manewr zawracania. 24-letni motocyklista, którym był mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Śledztwo prowadzone przez policję lubelską wykazało, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy do kierowania motocyklami – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z biura prasowego tej instytucji.

Ten tragiczny incydent miał miejsce wczoraj (14 czerwca) przed godziną 22:00 na drodze wojewódzkiej numer 820 w miejscowości Podzamcze. Zebranie dowodów z miejsca zdarzenia zajęło policji wiele czasu, co spowodowało czasowe zamknięcie drogi.

Badania przeprowadzone na miejscu wykazały, że kierująca Jeepem była nietrzeźwa. Miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W jej samochodzie znajdował się również nietrzeźwy pasażer oraz 9-letnie dziecko. Kierowca i jej pasażer zostali zatrzymani przez policję, podczas gdy dziecko zostało przekazane pod opiekę osoby dorosłej – dodaje młodsza aspirantka Skowrońska.

Śledczy z łęczyńskiego komisariatu teraz będą dalej badać szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.