72-latka hodowała w swoim ogrodzie marihuanę!

72-latka hodowała w swoim ogrodzie marihuanę!

Do niecodziennych zdarzeń doszło na terenie gminy Krynice, gdzie policjanci kryminalni z komendy w Tomaszowie Lubelskim ujawnili ogromną uprawę konopi indyjskich. Nie byłoby w tym może nic dziwnego – gdyż takie sytuacje zdarzają się notorycznie i nie wzbudzają większej sensacji – gdyby nie fakt, że wspomniane konopie uprawiane były przez 72-letnią kobietę.

Przykładała je na bolące miejsca.

Podczas przeszukania prywatnej posesji należącej do 72-latki z gminy Krynice, policjanci ujawnili ponad 40 krzaków konopi indyjskich. Jak tłumaczyła się zatrzymana, konopie te hodowane były na własny użytek. Kobieta – przede wszystkim – zwracała uwagę na przeciwbólowe działanie roślin. Seniorka miała bowiem przykładać sobie konopie do bolących miejsc, a efekt był wręcz natychmiastowy i oszałamiający. Przypomnijmy, że hodowanie konopi – oprócz włóknistych – jest czynem zabronionym, a seniorka teraz stanie przed sądem, który zadecyduje, jaką karę poniesie.

Seniorce grozi pozbawienie wolności.

72-latka w przeszłości miała już zatargi z prawem, te jednak dotyczyły przestępstw akcyzowych. Ujawnione konopie zostały zarekwirowane, a samej kobiecie grozić teraz może kara grzywny, tymczasowego ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do nawet 3 lat. Jak wspominają sami policjanci, niektóre z ujawnionych konopi miały nawet ponad metr wysokości. Nie wiadomo na ten moment, czy 72-latka rzeczywiście hodowała je na własny użytek – choć taka ilość może temu przeczyć – czy też brała udział w o wiele bardziej zorganizowanym, przestępczym procederze.