Akcja tomaszowskiej policji: 60 wykroczeń na drogach powiatu w ciągu jednego dnia

Akcja tomaszowskiej policji: 60 wykroczeń na drogach powiatu w ciągu jednego dnia

W ramach działań policyjnych przeprowadzanych na terenie powiatu tomaszowskiego, funkcjonariusze służb drogowych zidentyfikowali aż 60 wykroczeń. Te zostały ujawnione podczas akcji przeprowadzonej dzień wcześniej. Podczas swojej interwencji, funkcjonariusze kładli nacisk na monitorowanie postaw kierowców względem osób pieszych oraz cyklistów. Nasze obserwacje pozwoliły na odnotowanie więcej niż 43 przypadków naruszeń praw pieszych na obszarach przeznaczonych do ich przekraczania.

Za jazdę z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną w strefie zabudowanej, dwóch kierujących straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W trakcie naszej operacji pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” (NURD), służby drogowe skoncentrowane były na analizie postępowania kierujących względem pieszych, rowerzystów czy motocyklistów. To właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na doświadczenie nieprzyjemnych skutków zdarzeń drogowych i często ponosi najcięższe obrażenia.

Podczas działań, policjanci zdołali ujawnić łącznie sześćdziesiąt wykroczeń. Większość z nich była powiązana z przekroczeniem dozwolonej prędkości, w tym aż czterdzieści trzy na terenach przeznaczonych dla pieszych. Na przykład, w Lubyczy Królewskiej pewien mężczyzna w wieku 38 lat kierujący fordem jechał z prędkością sięgającą 102 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Z kolei prawdziwym rekordzistą okazał się 34-letni kierowca Mitsubishi, który pędził z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym w miejscowości Telatyn. Obaj miłośnicy szybkiej jazdy zostali obłożeni wysokimi mandatami i na pewien czas stracili możliwość prowadzenia pojazdów. Policjanci odebrali im prawo jazdy.