Apel o ostrożność na drogach po dwóch wypadkach w powiecie tomaszowskim

Apel o ostrożność na drogach po dwóch wypadkach w powiecie tomaszowskim

W ciągu ostatnich 24 godzin, powiat tomaszowski stał się miejscem dwóch groźnych kolizji drogowych. Pierwszy incydent zdarzył się na DK-17 w Dąbrowie Tarnawackiej, gdzie 71-letnia kobieta kierująca Renault nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie podróżującemu busem marki Mercus Sprinter na trasie Zamość-Tomaszów Lubelski. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby przewieziono do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce w Tyszowcach, gdzie 31-letnia kobieta prowadząca Lexusa straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku Volkswagena. Mężczyzna za kierownicą Volkswagena, w wieku 65 lat, trafił do szpitala po zdarzeniu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Dokładnie o godzinie 11:00 dnia poprzedzającego te incydenty, dyżurny Policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o pierwszym z nich. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili, że kierująca Renault nie zastosowała się do przepisów ruchu drogowego, nie udzielając pierwszeństwa busowi na drodze krajowej. Z dziewięciu pasażerów busa, dwie osoby potrzebowały natychmiastowej pomocy medycznej. Zarówno 50-letni kierowca busa, jak i 71-letnia kierująca Renault byli nietrzeźwi. Jednak ze względu na poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy kobiecie.