Bezmyślny 54-letni kierowca Audi na DK nr 17 bez tablic i ubezpieczenia zatrzymany pod wpływem alkoholu

Bezmyślny 54-letni kierowca Audi na DK nr 17 bez tablic i ubezpieczenia zatrzymany pod wpływem alkoholu

Dzięki bacznej obserwacji tomaszowskich stróżów prawa, 54-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Audi na DK nr 17 w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska został zatrzymany. Przejeżdżając drogę bez tablic rejestracyjnych, przyciągnął uwagę patroli drogowej. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że nie dość, że pojazd był niewłaściwie oznakowany, to jeszcze nie posiadał wymaganego ubezpieczenia. Najbardziej jednak zdumiewające okazało się to, że kierujący nim mężczyzna był kompletnie nietrzeźwy. Wdzięczność należy skierować w stronę czujności funkcjonariuszy, którzy zapobiegli potencjalnej tragedii.

Podczas popołudniowej służby w Dąbrowie Tomaszowskiej, policjanci z tomaszowskiego oddziału drogówki zdecydowali się na kontrolę drogową samochodu Audi, który jechał drogą krajową bez tablic rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 54-latek z gminy Tarnawatka, który wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że miał on w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Co więcej, auto, którym się poruszał, nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, uniemożliwili mu dalszą jazdę i odholowali samochód na strzeżony parking.

Kierujący Audi będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także poniesie odpowiedzialność prawną za inne wykroczenia, które popełnił.