Brutalny napad w Tomaszowie Lubelskim: dwaj mężczyźni skazani na 15 lat więzienia

Brutalny napad w Tomaszowie Lubelskim: dwaj mężczyźni skazani na 15 lat więzienia

W śledztwie dotyczącym brutalnego napadu, który miał miejsce w Tomaszowie Lubelskim, figuruje dwóch mieszkańców tego powiatu. Jeden z mężczyzn ma 29 lat, podczas gdy drugi jest starszy o dekadę. Jeśli zostaną uznani winnymi, mogą otrzymać nawet 15-letni wyrok pozbawienia wolności.

Szokujące wydarzenia miały miejsce w piątkowy wieczór, dokładnie 26 stycznia. Miejsce zbrodni to ulica Piekarska w Tomaszowie Lubelskim. Ofiarą padł 35-latek z powiatu biłgorajskiego, który został niespodziewanie zaatakowany przez tę nieznajomą mu parę mężczyzn.

Jak opisuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, napastnicy brutalnie pobili 35-latka, używając do tego swoich pięści. Bicie było na tyle intensywne, że doprowadziło do krótkotrwałej utraty przytomności ofiary. Sprawcy skorzystali z jego bezbronnego stanu, zabrali mu saszetkę zawierającą kilka tysięcy złotych, a następnie zniknęli bez śladu.

Po tych przerażających wydarzeniach, poszkodowany mężczyzna wrócił do swojego miasta rodzenia. Przyjął pomoc medyczną w szpitalu, a o całym incydencie poinformował policję kilka dni później. Kiedy tomaszowscy kryminalni otrzymali tę informację, natychmiast rozpoczęli śledztwo i szybko namierzyli sprawców. Ostatecznie, w piątek przedstawili obu mężczyznom zarzuty dotyczące dokonania rozboju.

Młodszy aspirant Pawłowska podsumowuje: „W sobotę, decyzją sądu, podejrzani zostali umieszczeni w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi im kara do 15 lat więzienia”.