Budowa dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych o wartości ponad 60 milionów złotych

Budowa dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych o wartości ponad 60 milionów złotych

Budimex podejmuje się realizacji projektu obejmującego zaprojektowanie i wzniesienie dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód. Obiekty te zostaną zlokalizowane na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, będąc elementem trasy drogowej S17. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 63,7 milionów złotych, jak wskazuje umowa zawarta między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a Budimex.

W skład projektu wchodzi stworzenie paru podstawowych Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) wraz z pełnym układem infrastrukturalnym. Wyposażone będą one również w system oświetleniowy, drogi dojazdowe oraz urządzenia zapewniające bezpieczeństwo ruchu drogowego – tak informuje GDDKiA w swoim komunikacie.

Planowany termin finalizacji inwestycji to październik 2026 roku, co daje wykonawcy łącznie 30 miesięcy na zakończenie prac. Proces starania się o zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej ma rozpocząć się w przyszłym roku.

GDDKiA zapewnia, że przyszłe Miejsca Obsługi Podróżnych będą oferować kierowcom szereg udogodnień. Na terenie MOP-ów znajdą się miejsca postojowe przeznaczone dla pojazdów ciężarowych, samochodów osobowych i autokarów. Ponadto, na obszarze tych obiektów planowane jest zbudowanie budynków sanitarnych wyposażonych w toalety, prysznice oraz specjalne pomieszczenia dostosowane do opieki nad małymi dziećmi. Nie zabraknie również wiat piknikowych czy miejsc przeznaczonych do zabawy dla dzieci – dodaje GDDKiA.