Dał się nabrać fałszywemu szwagrowi

Dał się nabrać fałszywemu szwagrowi

Mężczyzna stracił pieniądze

Dużo słyszy się o przestępstwach dokonywanych metodami „na policjanta”, „na pracownika banku” czy też „na wnuczka”. Policja apeluje i stara się możliwie szeroko edukować społeczeństwo w tym zakresie. Tak się jednak składa, że oszuści wiedzą doskonale o akcjach uświadamiających. Dlatego też wymyślają inne metody oraz wdrażają je w życie – co, niestety czasem okazuje się skuteczne. Przykładem niech będzie przypadek 27-latka z Rachania w powiecie tomaszewskim, który stracił pieniądze gdyż złodzieje podszyli się pod jego szwagra.

Szczegóły zdarzenia

Do 27-latka za pośrednictwem aplikacji messenger napisali oszuści podszywający się pod jego szwagra. Zakomunikowali, że potrzebują pomocy finansowej w wysokości 1000 zł. Mężczyzna uwierzył i zastosował się do ich instrukcji. Wygenerował kod BLIK i przesłał go oszustom przez messengera. Oszuści wypłacili pieniądze z bankomatu gdzieś na terenie kraju.

Ten przykład pokazuje, że ofiarami oszustów wyłudzających pieniądze padają nie tylko osoby starsze. Również młodzi mogą się nadziać, kiedy oszustwo zostało przebiegle przeprowadzone.