Dramatyczny incydent na ulicach Tomaszowa Lubelskiego: Pijany pasażer quada pozwolił 9-latce prowadzić pojazd

Dramatyczny incydent na ulicach Tomaszowa Lubelskiego: Pijany pasażer quada pozwolił 9-latce prowadzić pojazd

W Tomaszowie Lubelskim doszło do zdarzenia, które obnażyło skandaliczne zachowanie 36-letniego mieszkańca. Mężczyzna, będący pod znacznym wpływem alkoholu, pozwolił małoletniej dziewięciolatce kierować quadem, na którym on sam jechał jako pasażer. Bez odpowiedzialności i z niewyobrażalną lekkomyślnością, poruszali się czterokołowym pojazdem wprost po środku jednej z miejskich ulic. Wszystko działo się na oczach przechodniów.

Krytyczny moment zaobserwował jeden ze świadków, który nie pozostał bierny wobec tego, co widział. Zdecydował się natychmiast zareagować i powstrzymać dalszą jazdę quada. Po zatrzymaniu pojazdu, od 36-latka została wyczuwalna intensywna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia – mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu we krwi.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce na ulicy 29 Listopada w Tomaszowie Lubelskim. Policja, która została poinformowana o incydencie przez świadka, ustaliła również, że quad nie był odpowiednio zarejestrowany, nie posiadał także wymaganego ubezpieczenia – powiedziała Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Policji w Tomaszowie Lubelskim.