Katolickie Liceum w Tomaszowie Lubelskim. Żaden z uczniów nie zdał matury

Katolickie Liceum w Tomaszowie Lubelskim. Żaden z uczniów nie zdał matury

Egzamin maturalny nie bez powodu nazywany jest egzaminem dojrzałości. To właśnie wtedy wielu uczniów stoi przed niezwykle istotnym zadaniem, którego wynik w znaczącym stopniu wpłynąć może na ich dalszą przyszłość. Oczywiście, po egzaminie maturalnym przychodzi czas na podjęcie kolejnych wyborów – w tym konkretnym przypadku mowa oczywiście o studiach. Śmiało więc można rzec, że matura jest pierwszym sprawdzianem dorosłości i etapem, po którym otwierają się drzwi do dorosłego życia. Żmudne przygotowania do tego egzaminu wiele osób zaczyna wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – wszak jego wyniki zaważą o tym, czy dostaną się na wymarzone studia. Nie dziwi więc, że dla uczniów egzamin maturalny jest niezwykle stresującym wydarzeniem. Ukończenie matury z niepowodzeniem nie oznacza końca świata – to się zwyczajnie zdarza – niespotykane jednak jest to, by żaden z uczniów całej szkoły jej nie zdał. A tak zdarzyło się w Katolickim Liceum w Tomaszowie Lubelskim.

Zdawalność tegorocznej matury.

Statystyki związane ze zdawalnością tegorocznej matury nie prezentują się najgorzej. Dowiedzieć się możemy, że egzamin ten ukończyło ponad 78% zdążających, a więc około 210 tysięcy uczniów. Najlepiej w tym zestawieniu wypadli uczniowie liceów, gdzie procent osób, które z powodzeniem zakończyły egzamin maturalny, wynosił 84%. Nieco gorzej sprawa wygląda w przypadku absolwentów technikum – tutaj procent osób, które zdały egzamin, uplasował się na poziomie 69%.

Katolickie Liceum w Tomaszowie Lubelskim – matury nie zdał żaden z absolwentów.

Przed paroma miesiącami placówkę tę odwiedzał sam minister edukacji, który nie szczędził pochwał wobec uczniów i personelu, podkreślając przy tym, że Ci pierwsi pochwalić się mogą iście wybitnymi stopniami. Cóż, okazało się jednak, że były to przesadzone słowa – tegorocznego egzaminu maturalnego nie zdał żaden z łącznie 12 uczniów placówki.