Kradzież portfela z samochodu – relacja z interwencji policji w Krynicy

Kradzież portfela z samochodu – relacja z interwencji policji w Krynicy

Wspomniane zdarzenie miało miejsce w Krynicy, niewielkiej miejscowości na wschodzie Polski, w dniu 11 czerwca. Tego dnia, z samochodu pewnej 54-letniej kobiety skradziono portfel. Z twierdzeń poszkodowanej wynikało, że torebka była pozostawiona na siedzeniu jej pojazdu, kiedy ona odeszła na chwilę, zostawiając drzwi auta niezamknięte.

Na miejscu szybko pojawił się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. W ciągu kilku godzin udało im się odzyskać skradzioną własność i schwytać sprawcę. Oficerowie ustalili, że mężczyzna obserwował parking i czekał na odpowiedni moment. Gdy tylko nadarzyła się okazja, postanowił sprawdzić zawartość otwartego pojazdu. Zauważywszy portfel natychmiast postanowił go przywłaszczyć.

Złodziej okazał się być 41-letnim mieszkańcem powiatu zamojskiego. Wykorzystał skradzione środki na zakup alkoholu oraz spłacenie części swoich długów, jak podaje aspirant Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Na mężczyznę czeka teraz proces sądowy, a maksymalna kara, jaką może otrzymać za swoje czyny, to 5 lat pozbawienia wolności.