Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego zaatakował policjanta siekierą

Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego zaatakował policjanta siekierą

1 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce wezwania, zastali awanturującego się 55-latka. Jak się okazało, policjantów wezwała jego żona, która była zaniepokojona jego agresywnym zachowaniem. Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia funkcjonariuszy, a w pewnym momencie ruszył na jednego z nich z siekierą!

Atak siekierą.

Jak relacjonują sami policjanci, mężczyzna nie dostosowywał się do ich poleceń. Można wręcz stwierdzić, że przybycie funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia jedynie zaogniło całą sytuację, a 55-latek stał się jeszcze bardziej agresywny. Okazało się także, że zabrał on żonie kluczyki do pojazdu, tym samym uniemożliwiając jej oddalenie się. W pewnym momencie mężczyzna udał się do jednego z pomieszczeń gospodarczych na swojej posesji, z którego wyszedł wyposażony w siekierę, z którą ruszył na obecnych na miejscu policjantów. Na szczęście – żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń, a napastnika udało się obezwładnić, stało się to dzięki natychmiastowej wręcz reakcji funkcjonariusza. Przed dokonaniem ataku, mężczyzna miał również grozić policjantom śmiercią.

Grozi mu dożywocie.

55-latek z gminy Jarczów za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Mężczyźnie zostały już postawione zarzuty w postaci usiłowania zabójstwa – Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim zadecydował również o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.