Młody kierowca z gminy Rachanie ponownie złapany na przekroczeniu prędkości

Młody kierowca z gminy Rachanie ponownie złapany na przekroczeniu prędkości

20-letni mężczyzna z gminy Rachanie, nie po raz pierwszy przekraczając prędkość, musiał ponieść konsekwencje swojego lekkomyślnego zachowania. Tym razem, ze względu na recydywę, kara była znacznie surowsza. Gdyby taki wybryk był jego pierwszym, kara byłaby o połowę niższa.

Chłopak został zatrzymany przez patrol drogówki z Tomaszowa podczas weekendu w Józefówce. Mimo iż obszar ten jest terenem zabudowanym, 20-latek pędził Audi z prędkością aż 120 km/h. Podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ujawniono, że mężczyzna był już wcześniej karany za takie samo wykroczenie – relacjonuje aspirant Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Za swoje upodobanie do szybkiej jazdy, młody kierowca zapłaci wysoką cenę. Czeka go grzywna w wysokości 4 tys. zł, dodatkowo zyskał 14 punktów karnych i stracił prawo do prowadzenia samochodu na najbliższe trzy miesiące.

Kara nałożona na 25-latkę z gminy Horodło była nieco łagodniejsza. Ta młoda kobieta również została złapana w ostatni weekend w miejscowości Podhucie, gdzie jechała z prędkością 111 km/h, pomimo że obowiązywało tam ograniczenie do 60 km/h. Za tak drastyczne naruszenie przepisów ruchu drogowego ukarano ją grzywną w wysokości 1500 zł i nałożono 13 punktów karnych – informuje policjantka.

Aspirant Ryczek ostrzega wszystkich kierowców, którzy mają tendencję do łamania przepisów ruchu drogowego, że powtórne wykroczenia mogą prowadzić do surowych kar. Recydywa dotyczy takich przypadków jak poważne przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy złamanie zakazu wyprzedzania. Dwa takie wykroczenia w ciągu dwóch lat skutkują podwojeniem mandatu – przestrzega pani aspirant.