Nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą kończy się wypadkiem

Nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą kończy się wypadkiem

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą doprowadziło do groźnego wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 850. Doszło do niego, gdy 18-letni kierowca Skody, nie zważając na ograniczenia prędkości, stracił kontrolę nad swoim samochodem na zakręcie. W wyniku tego, uderzył on w bok jadącego z przeciwnego kierunku Citroena, za którego kierownicą siedział 37-latek. Mężczyzna ten po zdarzeniu trafił natychmiast do najbliższego szpitala.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło, gdy młody mieszkaniec gminy Hrubieszów, prowadząc swoją Skodą, poruszał się po trasie z Czartowczyka do Przewali. Jazda z nadmierną prędkością spowodowała, że na zakręcie stracił on kontrolę nad pojazdem i z impetem uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwka Citroena. Obrażeń odniesionych w wyniku kolizji doznał 37-letni mieszkaniec gminy Rachanie, który kierował tym drugim pojazdem. Natomiast 18-latek i jego pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Wobec 18-latka, który jako młody i niedoświadczony kierowca tak rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu jego prawa jazdy, które posiadał zaledwie od miesiąca. W związku z poważnymi uszkodzeniami obydwu samochodów, zatrzymane zostały również ich dowody rejestracyjne.