Nocna interwencja drogówki w Bełżecu: Pijany bez prawa jazdy przekroczył prędkość

Nocna interwencja drogówki w Bełżecu: Pijany bez prawa jazdy przekroczył prędkość

W nocy, w małej miejscowości Bełżec, odbywała się Ogólnopolska Akcja o nazwie „PRĘDKOŚĆ”. W jej trakcie funkcjonariusze drogówki z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali do kontroli drogowej pewnego mężczyznę. Był on kierowcą samochodu marki Volvo i nie przestrzegając obowiązujących przepisów, przekroczył maksymalną dopuszczalną prędkość w strefie zabudowanej.

37-letni mieszkaniec Hrubieszowa, który zdecydował się na taki czyn, był pod wpływem alkoholu. Jego zawartość w organizmie wynosiła prawie jeden promil. Co więcej, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz jego dalszą sytuację rozstrzygnie sąd.

Jak relacjonuje aspirant Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, podczas trwania nocy i akcji „PRĘDKOŚĆ”, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę Volvo. To właśnie on naruszył przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość jazdy na terenie zabudowanym. W dodatku, w czasie kontroli, funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przebadanie kierowcy na zawartość alkoholu wykazało, że był on nietrzeźwy.