Odznaczenie dla tomaszowskich policjantów za pomoc w transporcie pacjentki do szpitala

Odznaczenie dla tomaszowskich policjantów za pomoc w transporcie pacjentki do szpitala

Policja w Tomaszowie Lubelskim została doceniona przez lokalną społeczność za swoją pomoc w pilnej sytuacji medycznej. Komendant Powiatowy tej jednostki otrzymał wyrazy wdzięczności za czyn, który jego podwładni wykonali. Konkretnie chodzi o czterech funkcjonariuszy, którzy zapewnili eskortę pojazdowi przewożącemu pacjentkę wymagającą niezwłocznej opieki medycznej.

Wszystko zaczęło się od telefonu, który wpłynął do komendy w Tomaszowie Lubelskim. Lekarz wezwał do pomocy, informując, że konieczne jest szybkie dostarczenie kobiety do szpitala. Zadanie to wymagało przejechania kilkunastu kilometrów, co było utrudnione z powodu braku dostępności systemowej karetki pogotowia. Na szczęście, dzięki natychmiastowej reakcji czterech policjantów, misja zakończyła się sukcesem.

Jak opisuje aspirant Monika Ryczak, rzecznik prasowy tomaszowskiej jednostki policji, transport pacjentki do szpitala przebiegł sprawnie. Kobieta w stanie krytycznym została bezpiecznie dostarczona do placówki, a tam specjaliści mogli zacząć udzielać jej natychmiastowej pomocy.

Do komendanta powiatowego wpłynęły podziękowania za profesjonalizm i empatię wykazaną przez policjantów. Cytując fragment listu: „…jestem pełen uznania dla 4 funkcjonariuszy policji, ich wysokich umiejętności zawodowych oraz okazanej empatii. Wasza szybka reakcja i profesjonalizm w trudnej sytuacji były niezwykle ważne…”