Plan Dożynek: Spotkanie gmin, Msza Święta i Koncert Muzyczny

Plan Dożynek: Spotkanie gmin, Msza Święta i Koncert Muzyczny

Zaplanowane dożynki na zbliżający się dzień mają następujące ramy czasowe: o godzinie 10.30 zbierają się delegacje reprezentujące poszczególne gminy, które następnie udają się na specjalnie przygotowany do tego celu plac. Wszyscy uczestnicy korowodu powinni dotrzeć na miejsce nie później niż o 11.00, gdzie zostaną serdecznie przywitani przez organizatorów dożynek.

Następnie, punktualnie o godzinie 12.00, rozpocznie się msza święta. W trakcie tej ceremonii religijnej zostaną poświęcone wieńce i chleb, a także podziękujemy za dar urodzaju, a wszystko to z myślą o rolnikach.

Po zakończeniu mszy, odbędzie się tradycyjny obrzęd dzielenia się chlebem. O godzinie 13.45 przewidziano moment wręczania odznaczeń państwowych oraz odznak resortowych. Po upływie kolejnych 15 minut, czyli dokładnie o godzinie 14:00, przekroczymy próg części artystycznej dożynek. Na scenie zaprezentują się różne zespoły muzyczne, chóry oraz dzieci z gminy Rachanie.

Zgodnie z programem, o 15:30 ma wystąpić Kapela Bełżecka. Wielkie starcie koncertowe, w którym główną rolę ma do odegrania zespół Zbóje, zaplanowano na godzinę 17:00. Następnie, od godziny 18:30 aż do północy, na scenie będzie gościł zespół Pryzmat i Focus Live. Wydarzenie to ma swoich patronów medialnych, którzy serdecznie zapraszają na te wyjątkowe dożynki.