Planowane ułatwienia na granicy z Ukrainą: Przetarg na dokumentację projektową rozbudowy drogi S17

Planowane ułatwienia na granicy z Ukrainą: Przetarg na dokumentację projektową rozbudowy drogi S17

Na etapie przetargu znajduje się obecnie opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej odcinka drogi S17 o długości około 2 kilometrów, położonego w pobliżu Hrebennego. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie dogodnego dojazdu do przyszłego terminala, który ma powstać na granicy z Ukrainą. W przetargu złożono cztery oferty.

Zgodnie z planami, nowa droga dwujezdniowa zostanie wytyczona na nowym terenie. Jej trasa rozpocznie się od końca realizowanego obecnie odcinka drogi S17 między Tomaszowem Lubelskim a Hrebenne, prowadzonym w systemie Projektuj i buduj, a skończy się przy planowanym terminalu dla samochodów ciężarowych Hrebenne-Rawa Ruska. Lokalizacja terminala została zaplanowana około 1 kilometr na północ od obecnego przejścia granicznego. Projekt będzie realizowany przez Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych.

Głównym celem tej inwestycji jest poprawienie płynności ruchu samochodów ciężarowych w obrębie przejścia granicznego, co pozwoli uniknąć korków i długich kolejek pojazdów czekających na granicy. Wpłynie to korzystnie nie tylko na komfort podróżowania kierowców ciężarówek, ale także zwiększy bezpieczeństwo podróżnych korzystających z pojazdów osobowych.