Podczas remontu odnaleziono ludzkie szczątki – to może być zaginiony przed niemal 20 – laty mężczyzna!

Podczas remontu odnaleziono ludzkie szczątki – to może być zaginiony przed niemal 20 – laty mężczyzna!

Podczas remontu biblioteki publicznej w Tyszowcach dokonano makabrycznego odkrycia. W trakcie prac znalezione zostały ludzkie kości. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzili funkcjonariusze z komendy policji w Tomaszowie Lubelskim pod nadzorem prokuratora.

To może być zaginiony przed laty mężczyzna.

Wieść o niezwykłym znalezisku niemal natychmiast odbiła się szerokim hukiem zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak i mediów. Zaczęto snuć domysły, że szczątki te należeć mogą do zaginionego w 2003 roku Piotra S., który od 2014 roku uznawany jest za osobę zmarłą, co stało się na prośbę jego rodziny. Prokurator i śledczy nie wykluczają takiej możliwości, by jednak to potwierdzić – lub też wykluczyć – konieczne będzie przeprowadzenie badań DNA. Bliscy zaginionego mężczyzny od lat jednak nie mieszkają już w rodzinnej miejscowości, konieczne więc będzie ich odnalezienie, a następnie – uzyskanie zgody na przeprowadzenie badań. W okresie dłuższym niż 5 lat – za zaginionych uznano aż 4 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, niewykluczone więc, że szczątki te należeć mogą także do któregoś z nich. Na tym etapie służby nie są jednak w stanie powiedzieć niczego więcej, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie kompleksowych badań, jak i powołać biegłych.

Szczątki znaleziono w studzience.

Szczątki te zostały odnalezione w starej studzience ściekowej, która służyła za swego rodzaju śmietnik. Natrafiono tam również na kości zwierząt, w tym czaszkę psa czy ogromne ilości śmieci. Konieczne więc będzie przeprowadzenie odpowiedniej selekcji celem oddzielenia kości właściwych, a więc ludzkich, od pozostałych, a następnie wykonanie niezbędnych badań.