Podczas weekendowego patrolu, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców w Lubyczy Królewskiej

Podczas weekendowego patrolu, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców w Lubyczy Królewskiej

Działania funkcjonariuszy Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej doprowadziły do zatrzymania czterech nietrzeźwych kierowców podczas minionego weekendu. Większość z nich, bo trzech, nieprawidłowo prowadziło rowery. Najbardziej rażący przypadek to kierowca, który miał aż 3 promile alkoholu we krwi i swobodnie poruszał się po całej szerokości jezdni. Z kolei czwarta osoba zdecydowała się na jazdę motorowerem mimo upojenia alkoholowego.

Policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej pierwszego pijanego kierowcę zatrzymali na początku weekendu. Dokładnie miało to miejsce w piątek 28 czerwca, tuż po godzinie 19, w miejscowości Machnów Stary.

Funkcjonariusze natknęli się na mężczyznę, który prowadził rower i wyraźnie zwalniał na ich widok. Powyższa sytuacja skłoniła ich do przeprowadzenia kontroli drogowej. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej był pod wpływem alkoholu. Miał on blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Informacje na ten temat przekazała aspirant Monika Ryczek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Niecałą godzinę później, w miejscowości Wierzbica, ten sam patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierowcę roweru. Tym razem 43-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska miał tak dużo alkoholu w organizmie, że miał problem z utrzymaniem równowagi. Ustalono, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu we krwi.