Policjanci na drodze krajowej 17 ukarali ukraińskiego kierowcę autokaru za poważne naruszenia przepisów ruchu drogowego

Policjanci na drodze krajowej 17 ukarali ukraińskiego kierowcę autokaru za poważne naruszenia przepisów ruchu drogowego

Funkcjonariusze policji z Tomaszowa, specjalizujący się w kontrolach drogowych, zatrzymali do kontroli 52-letniego mężczyznę, prowadzącego autokar. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 17, gdzie kierowca łamał zasady ruchu drogowego. Początkowo przekroczył prędkość na skrzyżowaniu, a potem powtórzył ten czyn na przejściu dla pieszych. Za te poważne wykroczenia, otrzymał on mandaty karne o łącznej wartości 2 500 złotych, a jego prawo jazdy zostało obciążone 25 punktami karnymi. Incydent został zarejestrowany na nagraniu z kamery samochodowej.

Przedwczoraj, w miejscowości Tarnawatka, położonej przy DK 17, funkcjonariusze patrolujący drogi w okolicach Tomaszowa zauważyli autokar marki Mercedes, którego kierowca nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Kierowca początkowo wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu, a następnie popełnił ten sam błąd na przejściu dla pieszych.

Na skutek tych naruszeń, policjanci przystąpili do kontroli kierującego. Okazało się, że 52-letnim kierowcą było obywatel Ukrainy. Za swoje nieodpowiednie i niebezpieczne postępowanie na drodze, mężczyzna otrzymał mandaty karne o łącznej wartości 2 500 złotych. Ponadto, w jego ewidencji kierowcy zarejestrowano 25 punktów karnych.