Policjanci z Lubyczy Królewskiej docenieni przez burmistrza za uratowanie życia starszej kobiety

Policjanci z Lubyczy Królewskiej docenieni przez burmistrza za uratowanie życia starszej kobiety

Burmistrz miasta Lubycza Królewska, Marek Łuszczyński, wyraził głębokie podziękowanie dla dwóch dzielnicowych, którzy swoją interwencją uratowali życie starszej kobiety z gminy. Aspirant sztabowy Krzysztof Jasiński oraz młodszy aspirant Piotr Łeszczyszyn zostali zaproszeni do Urzędu Miasta, aby osobiście odebrać słowa uznania za swój profesjonalizm i pełne zaangażowanie w służbie.

Pod koniec poprzedniego roku, dzięki swojej czujności i determinacji, policjanci zdołali uratować 72-letnią mieszkankę gminy, która przypadkiem zatrzasnęła się na strychu własnego domu. Kobieta była zamknięta bez dostępu do jedzenia i picia przez aż sześć dni, a jej sytuacja była już bardzo poważna.

Kiedy funkcjonariusze zostali poinformowani o jej nieobecności i niepokojącej ciszy, natychmiast udali się na miejsce, a po otwarciu drzwi natrafili na leżącą na podłodze kobietę. Jej stan zdrowia wymagał pilnej pomocy medycznej, której udało się udzielić na czas. Po zdarzeniu pan Marek Łuszczyński docenił profesjonalizm i zaangażowanie policjantów, którzy swoją interwencją uratowali życie starszej kobiety.