Przerwa w ruchu na trasie łączącej łódzkie i świętokrzyskie – zaplanowane prace torowe

Przerwa w ruchu na trasie łączącej łódzkie i świętokrzyskie – zaplanowane prace torowe

Kolejni pasażerowie Polregio oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w kwietniu zmuszeni będą do przesiadki do autobusów zastępczych. Tym razem taka konieczność wynika z planowanych prac torowych na trasie między województwem łódzkim a świętokrzyskim. W ramach tych prac, oprócz naprawy torów, przewidziane jest również odnowienie jednego z przejazdów kolejowo-drogowych.

Linia kolejowa numer 25 prowadząca pomiędzy Opocznem a Skarżyskiem-Kamienną, po kilkunastoletniej przerwie, wznowiła przewozy pasażerskie w 2021 roku. Od tego czasu, użytkownicy nowych połączeń musieli kilkukrotnie korzystać z autobusów zastępczych. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w lutym bieżącego roku, kiedy to ze względu na awarie spalinowych pojazdów używanych przez oddział świętokrzyski Polregio, wszystkie kursy zostały zastąpione transportem drogowym.

Bez żadnych przeszkód działały natomiast pociągi ŁKA, drugiego przewoźnika, który obsługiwał niezelektryfikowany odcinek linii numer 25, biegnący przez Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Końskie do Skarżysko-Kamiennej. Następne trudności czekają pasażerów już w przyszłym miesiącu i dotyczyć będą połączeń obu przewoźników. Powodem będą prace infrastrukturalne, które ogłosił zarządca polskiej sieci kolejowej. Jak informuje Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, od 15 do 24 kwietnia planowane jest uzupełnienie i oczyszczenie tłucznia na odcinku długości pięciu kilometrów między Opocznem a miejscowością Sitowa.