Rekonstrukcja Szpitala w Tomaszowie Lubelskim

Rekonstrukcja Szpitala w Tomaszowie Lubelskim

Już jest pewne, jak prezentować się będzie rozbudowany szpital w Tomaszowie Lubelskim po zakończeniu wszystkich planowanych prac. Projektant udostępnił wizualizacje struktury. Ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego została zaplanowana na najbliższy poniedziałek.

Inwestycja ta będzie miała charakter historyczny dla Tomaszowa Lubelskiego. Do sfinansowania budowy nowoczesnego bloku operacyjnego, oddziałów zabiegowych oraz remontu istniejących już budowli szpitalnych, pozyskano prawie 90 milionów złotych z krajowego budżetu.

Przetarg na wykonawcę tego kompleksowego zadania wygrała firma ERBUD S.A., mająca siedzibę w Warszawie. Zobowiązała się ona do stworzenia zarówno projektu pięciokondygnacyjnego budynku, jak i jego realizacji, a także do przeprowadzenia modernizacji dotychczasowych obiektów szpitalnych.

Wizualizacje są już gotowe do prezentacji. W poniedziałek o godzinie 10 na terenie szpitala odbędzie się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego, który oznacza rozpoczęcie budowy. Pierwsze prace budowlane planowane są na kwiecień. Wykonawca rozpocznie od przeprowadzenia przekładek instalacji wewnętrznych, które mogą kolidować z nowym budynkiem oraz przygotowania terenu pod budowę.