Robert Bondyra, nowym burmistrzem Tyszowiec po wygranych wyborach

Robert Bondyra, nowym burmistrzem Tyszowiec po wygranych wyborach

21 kwietnia to data, kiedy mieszkańcy gminy Tyszowce, za sprawą swojego głosu, dokonali wyboru nowego burmistrza. To zadanie przypadło Robertowi Bondyrze, który pokazał swoją przewagę nad Andrzejem Podgórskim podczas drugiej tury wyborów.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Państwową Komisję Wyborczą, Robert Bondyra w drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza gminy Tyszowce zyskał poparcie 54,52 proc. głosujących. Wyraźny znak poparcia za jego kandydaturą przelało się w liczbę 1422 głosów oddanych na jego rzecz.

Poprzedni burmistrz gminy Tyszowce, Andrzej Podgórski, starający się o kolejną kadencję, otrzymał poparcie na poziomie 45,48 proc., co przełożyło się na ilość 1186 głosów.

Nowo wybrany na stanowisko burmistrza Robert Bondyra ma 52 lata i jest dyrektorem powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lubelskim. Dodatkowo pełni rolę radnego sejmiku wojewódzkiego. Wystartował w wyborach jako kandydat niezależny, jednak otrzymał poparcie od partii PiS.

Podczas pierwszej tury wyborów Robert Bondyra zdobył 1196 głosów, co stanowiło 44,76% oddanych głosów. Jego konkurent Andrzej Podgórski uzyskał 1006 głosów, czyli 37,65%.