Szokujące zdarzenie pod sklepem: Pijany 41-latek prowadził samochód bez uprawnień

Szokujące zdarzenie pod sklepem: Pijany 41-latek prowadził samochód bez uprawnień

Niezwykle niebezpieczna sytuacja rozegrała się w Krynicach, gdzie 41-letni mężczyzna zdecydował się kierować pojazdem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Wykroczenie zostało zauważone przez świadka, który natychmiast zareagował i powiadomił służby ratunkowe.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj, po 21:00. Świadek zgłosił na numer alarmowy, że bardzo nietrzeźwy kierowca przybył Audi pod miejski sklep, gdzie wszedł by zrobić zakupy. To właśnie tam został zauważony przez czujnego obywatela.

Na miejscu pojawił się patrol policji, który szybko potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że prowadzący Audi to 41-letni mieszkaniec gminy Krynice i faktycznie miał we krwi ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, badanie dokumentów potwierdziło, że mężczyzna nie miał prawa prowadzić pojazdu mechanicznego. W najbliższym czasie usłyszy on zarzuty, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zapłaci wysoką cenę.

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, mężczyzna zostanie ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.