Tomaszów Lubelski miejscem startu Ogólnopolskiego Biegu Hetmańskiego

Tomaszów Lubelski miejscem startu Ogólnopolskiego Biegu Hetmańskiego

Tomaszów Lubelski miejscem startu Ogólnopolskiego Biegu Hetmańskiego.

Ogólnopolski Bieg Hetmański to największa tego typu impreza zimowego, amatorskiego sportu. Już 23 stycznia liczni uczestnicy będą mieli okazje wziąć udział w tym wyjątkowym biegu narciarskim. Całe wydarzenie podzielone zostało na kilka etapów, z czego start głównego biegu poprzedzony zostanie biegami dla dzieci z roczników od 2002 do 2011.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy?

Trasa tradycyjnego biegu to aż 25 km, warto jednak nadmienić, iż ta odległość przewidziana została tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety, biorące udział w rywalizacji, będą musiały sprostać trasie o długości 15 km. Nie zapomniano także o seniorach, w końcu w każdym wieku można być aktywnym fizycznie. Mężczyźni w wieku powyżej 60 lat mogą wziąć udział w biegu, którego trasa liczyć 10 km. Kobiety w tym samym przedziale wiekowym będą musiały sprostać trasie wynoszącej 5 km. Ogólnopolski Bieg Hetmański w Tomaszowie Lubelskim startuje 23 stycznia w niedzielę o godzinie 10. Główny bieg rozpocznie się o godzinie 12, całe zaś wydarzenie zakończy się o 14.

Czy dla uczestników przewidziano nagrody?

Każdy uczestnik lub uczestniczka, bez względu na to, jak wypadła na tle konkurencji, może spodziewać się otrzymania darmowej koszulki z logo wydarzenia. Trójka zwycięzców oraz zwyciężczyń może spodziewać się nagrody finansowej w wysokości aż 500 zł. Warto wspomnieć, iż nie czas jest najważniejszy, a poprawne zaliczenie całej trasy. Uczestnicy na każdym etapie trasy będą skrupulatnie obserwowani przez sędziów. Wyniki i tym samym uhonorowanie zwycięzców, ogłoszone zostaną kilkanaście minut po zakończeniu biegu.