Tomaszów Lubelski przechodzi ogromną rewitalizację

Tomaszów Lubelski przechodzi ogromną rewitalizację

Tomaszów Lubelski przechodzi ogromną rewitalizację.

Pierwsze etapy konsultacji oraz diagnoz dotyczących rewitalizacji Tomaszowa Lubelskiego dobiegły końca. Wszystko dotyczy nowej perspektywy dla miasta na lata 2021 – 2027. Tomaszów Lubelski borykał się dotychczas z wieloma problemami, zarówno architektonicznymi, jak i społecznymi. Z miasta wyjeżdża coraz więcej młodych ludzi, przez co Tomaszów staje się miejscem, w którym większość stanowią seniorzy. Władze miasta mają szeroko zakrojone plany, które wpłyną pozytywnie zarówno na ludzi młodych, jak i na komfort życia seniorów.

Tomaszów Lubelski bardzo się zmienia.

Władze miasta skupiły się znacznie na otoczeniu wizualnym, jak i infrastrukturze. Rynek oraz park miejski zostały upiększone. Konsultacje z mieszkańcami miasta doprowadziły do wyburzenia koszar wojskowych, w których do roku 1946 stacjonowały oddziały wojska. W miejsce koszar i starych mieszkań socjalnych wybudowano trzy budynki socjalne dla wielu rodzin, mowa tutaj o ponad 50 mieszkaniach. Tomaszów Lubelski doczekał się również pełnoprawnej, krytej pływalni miejskiej.

Plany na przyszłość.

Miasto planuje, by Tomaszów Lubelski stał się centrum robotyki, co przyczyniłoby się do zachęcenia ludzi młodych do pozostania w mieście. Takie plany argumentowane są tym, iż miasto już posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń internetowych, w tym znaczną ilość światłowodów. Centrum robotyki stworzyłoby perspektywy dla wielu młodych ludzi, chcących realizować swoje pasje i nauki ścisłe.

Jeden komentarz o “Tomaszów Lubelski przechodzi ogromną rewitalizację

Dodaj komentarz