Tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim

Tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim
fot. pixabay.com

Jedną z atrakcji Tomaszowa Lubelskiego jest bez wątpienia nowoczesny tor wrotkarski RSS Arena Roztocze. Pozwala on na aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez naukę jazdy na wrotkach.

Tor wrotkarski RSS Arena Roztocze w Tomaszowie Lubelskim położony jest na obszarze Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”. Oficjalnie otwarcie nastąpiło we wrześniu 2016 roku, podczas którego rozegrano międzynarodowe zawody, w których udział wzięło blisko dwustu zawodników.

Zawody w jeździe szybkiej na wrotkach

Nowoczesny tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim spełnia wysokie, europejskie standardy, dzięki czemu gościć może turnieje wysokiej rangi. W czerwcu bieżącego roku odbywały się na nim Torowe Mistrzostwa Polski pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego. Trwały one trzy dni, a udział w nich wzięło ponad czterystu zawodników. W tym samym czasie rozegrano również Torowe Mistrzostwa Polski Masters oraz Ogólnopolskie Zawody dla Dzieci.

TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski

Młodzi adepci szybkiej jazdy na wrotkach swoje umiejętności szkolić mogą w klubie sportowym TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski. W tym roku świętuje on swoje dwudziestolecie, osiągając w tym czasie wiele sukcesów zarówno w zawodach juniorskich, jak i seniorskich. Jest to zatem świetne miejsce na krzewienie wśród młodych osób sportowego i aktywnego trybu życia.