Triumf młodych lekkoatletów z Agrosu Zamość i Tomasovii Tomaszów Lubelski na 3. Ogólnopolskim Halowym Mityngu Łódzkiego Związku Lekkiej Atletyki

Podczas 3. Ogólnopolskiego Halowego Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, do grona laureatów dołączyli Izabela Jastrząb i Adrian Lepionka reprezentujący Agros Zamość oraz Wiktoria Gajosz, zawodniczka Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Lepionka okazał się najszybszy w konkurencjach biegowych juniorskich U20 na dystansie 60 i 200 metrów. Junior z Agrosu Zamość podczas wyścigów na krótszym z dystansów dwukrotnie pobił swój dotychczasowy rekord życiowy. W rundzie eliminacyjnej pokonał dystans w 6.96, natomiast w finale jego czas to 6.95. W biegu na 200 metrów triumfował z wynikiem 22.46.

Osiem dni przed tymi zawodami, Lepionka prezentował się równie dobrze podczas halowego mityngu w Rzeszowie. Tamże, Adrian uzyskał swoje najlepsze dotychczasowe rezultaty w biegach na 60 i 200 metrów – odpowiednio 7.03 i 22.38. Rekord na krótszym dystansie z Rzeszowa został przez niego pobity w niedzielę, 28 stycznia.

W Spale, podczas kobiecego biegu na dystansie 200 metrów, Izabela Jastrząb okazała się najszybsza uzyskując czas 24.24 (rekord życiowy to 23.66, ustanowiony w lutym 2022 roku). Tymczasem w biegu na dystansie 400 metrów najlepsza była Wiktoria Gajosz, która pokonała ten dystans w czasie 54.68., co jest najlepszym wynikiem w kraju w tym roku i daje duże nadzieje przed zbliżającymi się halowymi mistrzostwami Polski – mówi Tomasz Wawrzusiszyn, trener sekcji lekkoatletycznej Tomasovii.

Na mityngu w Spale dobrze zaprezentowała się także Joanna Fus. Zawodniczka pod okiem trenera Andrzeja Gdańskiego zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 m juniorek U20 (czas 7.81) z liczną reprezentacją Agrosu i Tomasovii. W finale piąta była Anna Bibik (7.89), ósme miejsce zajęła Aleksandra Beńko (8.10), a dziewiąte Amelia Kuźniarz (8.17), która ten wynik uzyskała już w eliminacjach.

Fus zdobyła drugie miejsce w biegu na 200 m juniorek U20, pokonując dystans w czasie 25.36. W tej samej konkurencji Julia Kawałek z Tomasovii uplasowała się na szóstej pozycji (26.78), a zawodniczki Agrosu – Kuźniarz (27.28) i Beńko (28.98), zajęły odpowiednio ósme i dwunaste miejsce.