Ukrywający się od wymiaru sprawiedliwości przestępca w rękach Lubelskich "Łowców Głów"

Ukrywający się od wymiaru sprawiedliwości przestępca w rękach Lubelskich "Łowców Głów"

54-letni mężczyzna, który był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej i specjalizował się w włamaniach do sklepów i hurtowni na obszarze powiatów tomaszowskiego i zamojskiego, został wreszcie zatrzymany. Po tym, jak rok temu otrzymał wyrok 4 lat pozbawienia wolności, ten przestępca zniknął bez śladu. Jednakże jego ucieczka dobiegła końca dzięki działań Lubelskich „Łowców Głów”, którzy go namierzyli.

Przypomnijmy, że seria włamań, której dopuszczał się 54-latek razem ze swoją grupą, miała miejsce w 2018 roku. Podczas siedmiu takich włamań, przestępcy kradli nie tylko pieniądze przechowywane w sejfach, ale też inne wartościowe przedmioty – na przykład elektronarzędzia.

W 2023 roku mężczyzna stanął przed sądem za swoje czyny i został skazany na karę 4 lat więzienia. Nie zamierzając poddać się wymiarowi sprawiedliwości, zdecydował się zniknąć. W odpowiedzi na to, wobec niego wydane zostały list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania – jak informuje nadkom. Andrzej Fijołek.

W procesie poszukiwania ukrywającego się mężczyzny uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zwani „Łowcami Głów”. Po ustaleniu dokładnej lokalizacji 54-latka, który ukrywał się w Holandii, przekazali te informacje za pośrednictwem Komendy Głównej Policji oraz sieci współpracy policyjnej ENFAST.