W Tomaszowie Lubelskim powstaje nowy oddział rehabilitacji, który rozpocznie działalność od 1 stycznia 2024 roku

W Tomaszowie Lubelskim powstaje nowy oddział rehabilitacji, który rozpocznie działalność od 1 stycznia 2024 roku

Początek nowego roku, dokładnie 1 stycznia 2024, przyniesie szpitalowi w Tomaszowie Lubelskim znaczącą zmianę. Tego dnia zacznie działalność nowo utworzony oddział rehabilitacji. Informacje o możliwości uruchomienia takiego oddziału pojawiały się już latem, teraz stają się rzeczywistością.

Dariusz Gałecki, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, podkreśla, że chociaż pierwszy dzień roku to święto i nie przewiduje się przyjęcia pacjentów, to już 2 stycznia pierwsze osoby na pewno zostaną przyjęte na nowym oddziale. Dodaje także, że zapisy są już prowadzone i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Planowany oddział znajdzie swoje miejsce tam, gdzie niegdyś funkcjonowała ginekologia. Prace remontowe zostały już zakończone, a pomieszczenia są w pełni wyposażone i gotowe do przyjęcia pacjentów. Kompetentny personel również jest już na miejscu. Czekało się jedynie na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, który obecnie już jest.

Na oddziale rehabilitacji od 2024 roku pacjentom będą służyć specjaliści z różnych dziedzin medycyny, w tym lekarz specjalista z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, pielęgniarki, logopeda, psycholog oraz terapeuta zajęciowy. Oddział będzie mógł przyjąć 10 osób wymagających rehabilitacji ogólnoustrojowej i 6 neurologicznej. Pacjenci korzystający z usług tego oddziału to osoby, których stan zdrowia uniemożliwia im korzystanie z rehabilitacji ambulatoryjnej i które potrzebują dalszego leczenia w formie kompleksowych świadczeń.