Weekend w Tomaszowie Lubelskim

Weekend w Tomaszowie Lubelskim

Czasem dobrze jest wyskoczyć poza miejscowość zamieszkania i zobaczyć zupełnie nowe miejsca. Dwudniowe, tak zwane weekendowe wycieczki wymagają nie tylko dobrej organizacji, ale również przemyślanego planu działania. Wiadomo, że zupełnie inaczej będzie wyglądać wypad do Trójmiasta, gdzie na każdym rogu czekają atrakcje, a inaczej do Tomaszowa Lubelskiego; które raczej jest wyborem dla osób chcących połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem i czasem spędzonym z najbliższymi.

Na turystów zmierzających do Tomaszowa czeka wiele ciekawych miejsc. Warto wiedzieć gdzie wybrać się, aby nie stracić cennego czasu i dobrze się bawić. Poniżej kilka propozycji.

Świeże powietrze oraz majestatyczne widoki

Od 1961 roku mieszkańcy Tomaszowa mogą cieszyć się rezerwatem przyrody „Niebieskie Źródła”.  Rezerwat został stworzony, aby chronić malownicze źródła krasowe, które charakteryzują się błękitnym zabarwieniem.
Rodziny odwiedzające Tomaszów Lubelski w celu bliższego kontaktu z naturą spokojnie odnajdą się wśród pięknej flory i fauny zamieszkującej Niebieskie Źródła. Rezerwat przyrody jest pierwszym, wyjątkowym miejsce, które warto odwiedzić, będąc na wycieczce w Tomaszowie Lubelskim.
Po udanym spacerze droga może prowadzić tylko w jedno miejsce… Prosto do Skansenu Rzeki Pilicy, który od dwutysięcznego roku zachęca turystów, aby zatrzymać się na chwilę w tym magicznym miejscu i zobaczyć przedmioty wiele znaczące w historii Tomaszowa Lubelskiego oraz okolicznych miejscowości. Najpopularniejszym elementem wystawy znajdującym się w skansenie jest drewniany młyn wodny; stanowiący część wystawy zatytułowanej „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy”. Na prawdziwych fanów pojazdów wojennych, w skansenie czeka niemiecki, unikatowy, półgąsienicowy ciągnik opancerzony, który został Wydobyty z Pilicy.

Sport to samo zdrowie

Dla osób nastawiających się na sportowe wyzwania Tomaszów oferuje Arenę Lodową. Niezwykłe miejsce, które w 2017 przeszło całkowitą modernizację i zachęca do aktywnego brania udziału w wyzwaniach sportowych. Ogromna hala to wielofunkcyjne boisko, korty tenisowe oraz lodowiska wewnętrzne.  Można cieszyć się zimowym czarem, podczas jeżdżenia na łyżwach, jak i odpocząć na wielkich trybunach, obserwując innych uczestników rozrywki.

Po wyczerpującej aktywności należy znaleźć czas na pyszny obiad. W gronie najbliższych posiłek potrafi smakować wyjątkowo dobrze. W Tomaszowie Lubelskim na turystów czeka wiele restauracji; kuszących kuchnią polską, włoską, a nawet francuską. Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie.