Władze Tomaszowa Lubelskiego są gotowe przyjąć uchodźców w przypadku wybuchu wojny na Ukrainie

Władze Tomaszowa Lubelskiego są gotowe przyjąć uchodźców w przypadku wybuchu wojny na Ukrainie

Władze Tomaszowa Lubelskiego są gotowe przyjąć uchodźców w przypadku wybuchu wojny na Ukrainie.

Burmistrz miasta Tomaszowa Lubelskiego przekazał prasie, iż miasto gotowe jest przyjąć wszelkich uchodźców z Ukrainy na wypadek wybuchu wojny w tym kraju. Ukraina znajduje się w trudnej sytuacji, stacjonujące pod jej granicą wojska rosyjskie stwarzają realną groźbę konfliktu zbrojnego.

Tomaszów Lubelski jest zobowiązany do działania.

Jak stwierdził burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, fakt, iż miasto znajduje się blisko Ukraińskiej granicy, sprawia, iż władze zobowiązane są do podjęcia stosowanych działań na wypadek eskalacji konfliktu. Władze miasta zapewniają, że jeżeli wystąpi taka konieczność, są gotowe przyjąć wszelkich uchodźców uciekających przed wojną. Przeznaczone zostało już także miejsce, które miałoby się stać ośrodkiem dla uchodźców. Mowa tutaj o Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia”.

Mieszkańcy są zgodni.

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego są zgodni w tym, że w razie potrzeby, należy udzielić wszelkiej, niezbędnej pomocy. Podobne pomysły dotyczące stworzenia ewentualnych ośrodków dla uchodźców z Ukrainy płyną z wielu miejsc z województwa lubelskiego. Mowa tutaj o burmistrzach, wójtach, prezydentach, którzy poinformowali wojewodę lubelskiego o propozycjach miejsc, w których znajdować by się miały takie ośrodki. Nie jest pewne, jak rozwinie się sytuacja na ukraińsko – rosyjskiej granicy. Władze wielu wsi, miast i miasteczek z województwa lubelskiego deklarują jednak pełną gotowość na przyjęcie ewentualnych uchodźców uciekających przed wojną.

Jeden komentarz o “Władze Tomaszowa Lubelskiego są gotowe przyjąć uchodźców w przypadku wybuchu wojny na Ukrainie

  1. Czekają nad długie tygodnie, jak nie miesiące zmagania się z tym kryzysem. Na szczęście wiele uchodźców ma w Polsce znajomych, lub rodzinę, więc będą mieli gdzie się podziać.

Dodaj komentarz