Zapraszamy na debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa w gminie Rachanie

Zapraszamy na debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa w gminie Rachanie

Chcielibyśmy zachęcić do udziału w specjalnej debacie społecznej zatytułowanej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. To wydarzenie będzie miało miejsce 12 grudnia 2023 roku o godzinie 10:00. Spotykamy się w Gminnym Ośrodku Kultury, który zlokalizowany jest w Rachaniach przy ul. Partyzantów 60.

Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w naszej gminie. Wydarzenie będzie miało charakter ewaluacyjny i zaplanowano je na godzinę 10:00 dnia 12 grudnia 2023 roku. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury położonym przy ulicy Partyzantów 60 w Rachaniach.

Podczas tej debaty społecznej skupimy się na problemach bezpieczeństwa, które dotyczą głównie seniorów mieszkających na terenie gminy Rachanie. Będziemy omawiać metody działania oszustów stosujących takie techniki jak „na wnuczka”, „na policjanta” czy „wyłudzenia mieszkań”. Chcemy pokazać, jak unikać tego typu zagrożeń. Przedstawimy również funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie.