Zatrzymania pijanych kierowców na terenie powiatu tomaszowskiego

Zatrzymania pijanych kierowców na terenie powiatu tomaszowskiego

Podczas działań policji przeprowadzonych w wtorek, 28 maja, w powiecie tomaszowskim, oficerowie ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj sprawcy zostali ukarani.

Pierwszy z nich, 54-letni mieszkaniec gminy Susiec, został zatrzymany w miejscowości Majdan Sopocki. Mężczyzna jechał rowerem po drodze publicznej, a jego trudności z utrzymaniem równowagi jasno sugerowały problemy z alkoholem. Po przeprowadzeniu testu alkomatem przez funkcjonariuszy okazało się, że prowadził rower będąc pod wpływem prawie 3 promili alkoholu. Aspirant Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim poinformowała o tym incydencie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Drugi przypadek dotyczył 32-letniego mężczyzny z gminy Cieszanów w województwie podkarpackim. Kierował on samochodem marki Mazda i został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Zatyle. Kontrola ta była częścią rutynowej akcji sprawdzania stanu trzeźwości kierujących. Okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, jak wynikało z danych z policyjnej bazy, nigdy nie posiadał prawa jazdy. Co więcej, samochód, którym poruszał się, nie był ubezpieczony. O tych faktach informowała również aspirant Monika Ryczek.

Za swoje czyny 32-latek stanął przed sądem.