39-letni Izraelczyk stoi przed sądem za publiczne znieważenie polskiej flagi podczas protestu rolników w Hrebennem

39-letni Izraelczyk stoi przed sądem za publiczne znieważenie polskiej flagi podczas protestu rolników w Hrebennem

Mężczyzna, którego wiek wynosi 39 lat i posiada obywatelstwo Izraela, zostanie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości za publiczne znieważenie symbolu narodowego Polski – jej flagi. Do incydentu doszło podczas protestu rolników, który miał miejsce wczoraj w miejscowości Hrebenne. Oprócz zniszczenia flagi, mężczyzna także pozbył się jej poprzez wrzucenie do rowu przydrożnego. Ta flaga była umieszczona na pojeździe rolniczym jednego z uczestników protestu.

Spotkanie rolników w Hrebennem przekształciło się wczoraj w scenę publicznego znieważenia symbolu naszego kraju – flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze informacje wskazują, że 39-letni obywatel Izraela był pasażerem busa kursującego na trasie Lwów – Warszawa. Po przekroczeniu granicy i dotarciu do Hrebennego, gdzie drogę blokowali protestujący rolnicy, mężczyzna opuścił pojazd. Następnie zerwał on flagę umocowaną na ciągniku rolniczym i pozbył się jej, wrzucając do przydrożnego rowu.

Został on zatrzymany przez służby porządkowe i umieszczony w areszcie policyjnym. W ramach procesowych czynności, przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia, ich zeznania potwierdziły nasze wcześniejsze ustalenia. Dodatkowo, flaga została zabezpieczona jako dowód rzeczowy.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty ze strony prokuratury. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara w formie grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności na okres do jednego roku.