Nowy rozdział w Nadleśnictwie Tomaszów Lubelski: Zastępca nadleśniczego na emeryturę

Nowy rozdział w Nadleśnictwie Tomaszów Lubelski: Zastępca nadleśniczego na emeryturę

Niedawno widać było koniec jednej ery, kiedy Stanisław Stanibuła, zastępca nadleśniczego w Tomaszowie Lubelskim, opuścił swoje stanowisko, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Jego miejsce jednak nie pozostało puste – już zostało obsadzone.

Wieloletni pracownik Lasów Państwowych, Stanibuła służył przez przeszło 40 lat, stając się legendą dla swoich młodszych kolegów. Od kiedy rozpoczął swoją profesjonalną ścieżkę kariery w 1983 roku, jego los był nierozerwalnie związany z Nadleśnictwem Tomaszów Lubelski. Pełnił rolę zastępcy nadleśniczego przez ostatnie dwie i pół dekady.

„Stanisław to wybitny specjalista, doskonały lider, a jednocześnie osoba ciekawa świata i niezwykle towarzyska. Wiele pokoleń roztoczańskich leśników dorastało pod jego skrzydłami, w tym i ja” – napisał na platformie społecznościowej Karol Jańczuk, rzecznik Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski.

Oficjalne pożegnanie Stanibuły miało miejsce w ubiegłym tygodniu we wtorek. Począwszy od piątku, Piotr Cisło, Nadleśniczy Tomaszowa Lubelskiego, ma nowego zastępcę. Marek Słotwiński, były inżynier nadzoru, teraz objął tę rolę.

Słotwiński jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i od początku swojej kariery zawodowej jest związany z lasami tomaszowskimi. Po ukończeniu stażu pracował jako podleśniczy w leśnictwach Lubycza i Święcie, a później zajmował się stanem posiadania w biurze Nadleśnictwa Tomaszów. W roku 2015 awansował na inżyniera nadzoru w obrębie Lubycza Królewska.