Szkoła rodzenia w Tomaszowie Lubelskim otrzymała fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu

Szkoła rodzenia w Tomaszowie Lubelskim otrzymała fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu

W Tomaszowie Lubelskim, niedaleko lokalnego szpitala, działa od niedawna szkoła rodzenia. Skojarzona z medycznym centrum edukacyjna placówka ma możliwość zakupu nowego sprzętu dzięki otrzymanym funduszom.

Nie tak dawno temu informowaliśmy o wznowieniu lekcji dla przyszłych mam, które zostały przerwane w szpitalu tomaszowskim. Obecnie wiadomo, że w pomieszczeniach przygotowanych specjalnie dla szkoły rodzenia pojawi się nowy sprzęt.

SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim stał się beneficjentem Fundacji PKO Banku Polskiego, która przeznaczyła pieniądze na realizację projektu związanego z doposażeniem. Już teraz wiadomo, że do końca obecnego roku zostaną nabyte takie artykuły jak fantom porodowy, fantomy noworodków, elektrostymulator mięśni, detektor tętna i laktator. Ale to nie wszystko – lista obejmuje również przewijaki, wanienki oraz środki do pielęgnacji niemowląt.

Dyrekcja szpitala nie kryje swojego zadowolenia. „Dzięki tym dodatkowym środkom, osoby korzystające z usług szkoły rodzenia będą mogły zdobyć praktyczną wiedzę i rzeczywiście przećwiczyć swoją nową rolę jako rodzice” – mówi przedstawiciel zarządu.