Tragiczny pożar w Machnowie Nowym.

Tragiczny pożar w Machnowie Nowym.

Tragiczny pożar w Machnowie Nowym.

W piątek 11 marca służby otrzymały informację o pożarze w miejscowości Machnów Nowy, znajdującej się w powiecie tomaszowskim. Mieszkaniec sąsiedniej posesji, graniczącej z budynkiem, w którym wybuch pożar, jako pierwszy zauważył dym, który wydostawał się z budynku, który poinformował o tym służby ratunkowe.

Heroiczne działanie.

Mężczyzna, który jako pierwszy dostrzegł wydobywający się z sąsiedniego budynku dym, nie czekał na przyjazd służb ratunkowych. Domyślając się, że w budynku może znajdować się jego sąsiad, postanowił działać. Tym samym pomógł wydostać się z płonącego budynku właścicielowi posesji, 66-letniemu sąsiadowi.

Gaszenie pożaru i makabryczne odkrycie.

Podczas akcji gaszenia pożaru, strażacy natknęli się na znajdujące się w budynku ciało innego mężczyzny. Jak się później okazało, był to brat 57-letni brat właściciela posesji. Niestety, mężczyzny tego nie udało się uratować, pomimo podjętej akcji ratowniczej. Obecnie na miejscu tej tragedii pracują policjanci wraz z prokuraturą, którzy ustalają przyczynę pożaru. Wyciągnięty z płonącego budynku przez swojego sąsiada 66-letni mężczyzna przebywa w szpitalu. Według uzyskanych informacji, jego stan jest dobry.