Wybuch pożaru w Tomaszowie Lubelskim – straty oszacowane na 180 tys. zł

Wybuch pożaru w Tomaszowie Lubelskim – straty oszacowane na 180 tys. zł

Na terenie Tomaszowa Lubelskiego, 6 września, w godzinach popołudniowych miało miejsce zdarzenie, które zakończyło się pokaźnym pożarem w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Na szczęście, dzięki sprawnej reakcji strażaków, ogień został stłumiony na czas i nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. W rezultacie, nikt nie odniósł żadnych obrażeń, jednak szacunkowe straty wynoszą aż 180 tysięcy złotych.

Strażacy z JRG Tomaszów Lubelski oraz z jednostek OSP Majdan Górny i OSP Podhorce zaraz po przybyciu na miejsce zaczęli akcję gaśniczą oraz wprowadzili ewakuację mieszkańców zagrożonego budynku.

Starszy kapitan Artur Kaczkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim przekazał informacje na temat przebiegu akcji ratowniczej. Ratownicy, wyposażeni w sprzęt chroniący drogi oddechowe, podjęli działania gaśnicze zarówno wewnątrz budynku, jak i na jego dachu. Wykorzystywali do tego między innymi podnośnik hydrauliczny. Zaznaczył, że nikt z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Podczas całej operacji gaśniczej brało udział łącznie 21 strażaków. Ich interwencja na miejscu trwała 3 godziny i 44 minuty.

Koszt strat wynikłych w rezultacie pożaru szacowany jest na sumę 180 tysięcy złotych.