Wolontariusze z Tomaszowa Lubelskiego udadzą się na Ukrainę!

Wolontariusze z Tomaszowa Lubelskiego udadzą się na Ukrainę!

Wojna, będąca wynikiem zbrojnej i niesprowokowanej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy wciąż zbiera krwawe żniwo – codziennie niszczone są kolejne wioski i miasta, a życie traci ogromna ilość ludzi. Od czasu wybuchu wojny Polacy, z własnej wręcz inicjatywy, zmobilizowali się na niespotykaną wręcz skalę i aktywnie pomagają nie tylko uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w Polsce, lecz także ryzykują własne życie, chcąc nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest niezbędna.

Tomaszowianie udadzą się w okolice Buczy.

Wolontariusze z Tomaszowa Lubelskiego po raz kolejny zamierzają udać się na terytorium Ukrainy, celem niesienia pomocy tamtejszym mieszkańcom, którzy na własnej skórze odczuli dotkliwe piętno wojny. Grupa tomaszowian swego czasu dotarła – między innymi – do miejscowości Moszczun, gdzie od mieszkańców dowiedzieli się o kolejnych wioskach i miejscowościach, w której ludzie potrzebują natychmiastowej pomocy humanitarnej. Tomaszowianie zamierzają udać się do wioski Zahal’tsi, która umiejscowiona jest w pobliżu Buczy – w której to doszło do wstrząsającego odkrycia masowych grobów zamordowanych mieszkańców.

Zbiórka pieniędzy i darów.

Do wspomnianej wioski wolontariusze zamierzają udać się w przyszłym tygodniu, a na ten moment – wciąż prowadzą zbiórkę darów i pieniędzy, które umożliwią im niesienie pomocy. Wolontariusze apelują, by w pierwszej kolejności przekazywać takie rzeczy, jak szpadle, szufle czy grabie, które umożliwią pozbycie się gruzów i ruin zniszczonych domostw.