Najciekawsze zabytki w Tomaszowie Lubelskim

Najciekawsze zabytki w Tomaszowie Lubelskim
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tomaszów Lubelski to miasto o bogatej i niezwykle ciekawej historii, a przy tym pełne wspaniałych zabytków o znaczącym wartości historycznej. Z racji swojego umiejscowienia na mapie Polski, miasto to pozostawało pod wpływem wielu narodowości o różnych wyznaniach, co zresztą można zauważyć po dziś dzień. Co więc warto zwiedzić w trakcie podróży po Tomaszowie Lubelskim?

Kościół Najświętszej Maryi Panny.

Jest to jeden z najstarszych kościołów na terenie całej Polski, gdyż wzniesiony został najpewniej w roku 1627. Sto lat po wybudowaniu kościół musiał być w znacznym stopniu wyremontowany, co było skutkiem ogromnego zaniedbania. Obecnie możemy podziwiać tę budowlę w stylu barokowym.

Cerkiew Świętego Mikołaja.

Cerkiew w Tomaszowie Lubelskim wybudowana została w roku 1890, kiedy tereny te znajdowały się pod władzą rosyjską. Jest to murowana cerkiew, która po dziś dzień zostaje otwarta zarówno dla wiernych, jak i zwiedzających.

Herbaciarnia Czajnia.

Znajdująca się na Tomaszowskim rynku herbaciarnia powstała na wzór rosyjskich czajni. Budynek ten został wzniesiony w roku 1895, obecnie czajnia nie może się poszczycić najlepszym stanem, mimo wszystko – jest to obiekt warty zwiedzenia.