Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim

Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim
fot. pixabay.com

Szukając miejsca do aktywnego spędzenia czasu wolnego warto postawić na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną Siwa Dolina. Daje ona wiele możliwości zarówno latem, jak i zimową porą.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna Siwa Dolina utworzona została w Nadleśnictwie Tomaszów i nosi imię Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Każdego roku przyciąga ona miłośników dłuższych spacerów, biegania, nordic walkingu, jazdy na rowerze oraz narciarstwa. Zimą panują tu bowiem idealne warunki do jazdy na nartach biegowych, a malownicze krajobrazy tylko przyciągają kolejnych turystów.

Ścieżki przyrodniczo-edukacyjne w Siwej Dolinie

Trasa w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim przygotowana została w dwóch wariantach o różnej długości. Pierwsza z nich jest nieco krótsza i liczy trzy kilometry, z kolei druga – trochę dłuższa – mierzy nieco ponad pięć kilometrów. Elementem, który jest jednakowy dla obu tras to liczba przystanków. W obu przypadkach wynosi ona dziesięć. Przystanki są dokładnie oznaczone, a pierwszy z nich mieści się przed siedzibą Nadleśnictwa Tomaszów. Obie trasy w początkowej fazie biegną tak samo, z tą różnicą, że krótsza z nich na skrzyżowaniu dróg leśnych odbija w prawo, z kolei dłuższa prowadzi prosto. Pozwala to dostosować pokonywany dystans do własnych możliwości.