Zalew Sulejowski – idealne miejsce na odpoczynek

Zalew Sulejowski – idealne miejsce na odpoczynek
fot. pixabay.com

W niedalekim sąsiedztwie Tomaszowa Mazowieckiego umiejscowiony jest piękny Zalew Sulejowski. Stanowi on świetne miejsce na spędzanie czasu wolnego z rodziną lub znajomymi.

Chyba każdy z nas uwielbia spędzać czas nad morzem lub jeziorem. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego również znajduje się duży zbiornik wodny, jakim jest Zalew Sulejowski. Każdego roku przyciąga on masę mieszkańców tego miasta i okolic, którzy w blasku słońca zażywają kąpieli i relaksują się w trakcie weekendowego wypoczynku.

Atrakcje turystyczne Zalewu Sulejowskiego

Nad Zalewem Sulejowskim czas można spędzać na wiele sposobów. Odpowiednie rozwiązanie znajdą bowiem zarówno miłośnicy błogiego leżakowania, jak i fani wodnych aktywności sportowo-turystycznych. Dla osób preferujących pierwszy sposób wypoczynku idealna okaże się całkiem spora plaża, na której można rozłożyć koc lub leżak. Osoby bardziej aktywne fizycznie mogą jednak skorzystać z wielu atrakcji, jakie kryje w sobie Zalew Sulejowski.

Jedną z nich jest dość pokaźne molo, którym można przespacerować się w głąb zalewu. Jest ono często wybierane przez miłośników dłuższych bądź krótszych spacerów o każdej porze roku. Niewiele dalej mieści się natomiast nowoczesne Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne MOLO, w którym można wynająć pokój na noc. Jest to również miejsce organizowania konferencji i licznych firmowych wyjazdów integracyjnych.

W bliskim sąsiedztwie znaleźć można ponadto coś dla miłośników sportów wodnych, a mianowicie wypożyczalnie sprzętów wodnych. Jest to idealny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w towarzystwie pięknych krajobrazów. Warto zobaczyć ponadto mieszczącą się nad zalewem elektrownię wodną. Zimą wielu amatorów morsowania przyciąga ponadto Morsowisko Stara Wieś, mieszczące się przy ulicy Leśnej. Z kolei od drugiej strony zalewu w miejscowości Swolszewice Duże znajduje się mały pomost, który umożliwia wejście w głąb zbiornika wodnego.

Dużo ciekawych atrakcji dla turystów nad Zalewem Sulejowskim jest ponadto od strony miejscowości Adamów, Bronisławów i Swolszewice. Znajdują się tam chociażby Port Latający Holender, dysponujący bazą szkoleniowo-sprzętową oraz oferujący żeglarstwo turystyczne. Jest tam również Wyspa Gibonova, trasa biegowa-wzniesienie idealna na treningi siłowe dla biegaczy, czy… plaża naturystów. Przyciąga ona wielu miłośników swobodnych kąpieli z Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego, choć wśród lokalnej społeczności wywołuje niemałe kontrowersje.